Information in header:   Link numer one    Sociallinks

Veneto

 

Venetas yra turtinga sritis, kurios gamtą puošia Dolomitų kalnai, Gardos ežeras (didžiausias Italijoje) ir Euganėjų kalvos. Architektūros įdomybes išsaugojo senieji istoriniai miestai, kaip Verona, Vičenca ir Padova . Šioje strateginėje vietoje, imperijos kelių tinklo centre, romėnai pastatė pasienio gyvenvietes. Šie miestai klestėjo Romos laikais, tačiau patyrė germanų antplūdžius V amžiuje. Šis regionas vėl atsigavo įsigalėjus Venecijai. Viduramžiais Venecijos Respublikos miestai buvo statomi ant svarbių prekybinių kelių. Vienas kelias jungė Venecijos uostus su Genuja, per Brennero perėją ėjo kitas svarbus kelias, kuriuo naudojosi Šiaurės Europos pirkliai norėdami pereiti Alpes. Derlinga žemė, prekyba ir karo grobis leido gražėti šiems miestams, statant renesansinius rūmus bei visuomeninius pastatus, kurių daugelį suprojektavo žymus architektas Andrea Palladio. Šiandien Venetas, mažų ir vidutinių įmonių gamybos dėka tapo viena turtingiausių sričių visoje Europoje. Veneto sostinė Venecija – unikali. Miestas ant vandens traukia savo istorija ir neapsakomu žavesiu milijonus iš viso pasaulio.
Kaip ir visame Po upės slėnyje žmonės valgo polenta, risi e bisi, fegato alla veneziana. Jūros vaisiai, ungurys ir džiovinta menkė (baccalà) yra puikūs.
Geriausi vynai gaminami Veronos provincijoje: Valpolicella, Bardolino ir putojantis Soave.
 
 
Verta pamatyti
 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti