Information in header:   Link numer one    Sociallinks

Toscana

 

Toskana, labiausiai žinoma dėl savo meno, istorijos ir kraštovaizdžio, yra viena iš istorinių sričių, labiausiai prisidėjusių prie suvienyto šalies identiteto. Dar viduramžiais čia gimusi kalba, literatūra, menas ir politinės bei ekonominės institucijos praėjus keliems amžiams sudarė pagrindinę Italijos paveldo dalį. Keliaujant tarp vynuogynų ir alyvmedžių išnyra sustiprintos vilos ir pilys, primenančios aršias Toskanos vidaus kovas viduramžiais. Daugelis pastatų priklausė Medici, meno globėjų ir išmanių politikų šeima, rėmusiai kultūrinį humanistų sąjūdį, o vėliau Galilėjo mokslą. Toskanos šiaurė ir tankiai apgyvendinta lyguma tarp Florencijos ir Lukos turi daug įmonių ir dirbamų žemės plotų, įsiterpusių tarp miestų ir kalnų. Ekonominis regiono centras šiuo metu koncentruojasi apie Livorną ir Pizą. Savo šlovingiausiais laikais, XI ir XII a., Piza dominavo Viduržemio jūros vakarinėje dalyje. Jos laivynas atvėrė komercinius kelius iki šiaurinės Afrikos, iš kur atvežė į Italiją arabų pasaulio kultūrą ir mokslo naujoves. Toskanos širdyje stūkso Siena, ilgą laiką buvusi Florencijos varžovė, net ir mene. Miestas pasiekė savo klestėjimo viršūnę po Montaperti mūšio (1260), tačiau labai nuketėjo per XIV a. marą, o 1555 m. pasidavė Florencijai po ilgai trukusios apgulties. Arezzo mieste gimė Piero della Francesca ir Petrarca, o Florencijoje – Dantė, Boccaccio ir daugelis kitų. Kiekvienas miestelis davė meninikų ir rašytojų, palikusių savo pėdsakus visoje Toskanoje.
 
Italijos aukštosji virtuvė gimė Medici dvare. Bistecca alla fiorentina, baccalà su aliejumi, česnaku ir pipirais, costata, triglie, cacciucco, Sienos panforte pyragas.
Labiausiai vartojamas Chianti vynas.
 
Verta pamatyti
 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti