Information in header:   Link numer one    Sociallinks

Sardegna

 

Sardinija išlaikė senas tradicijas, liudijančias apie finikiečių, kartaginiečių, romėnų, arabų, bizantiečių, Ispanijos, Pjemonto ir Savojos valdymo laikus. Kartais atrodo, kad tai sala už laiko ribų. Ši įtakų gausa neprivertė vietos žmonių atsisakyti savo tradicijų, kurios matosi sardų kultūroje. Saloje šnekama keliais dialektais ir net kalbomis: katalonų Alghero apylinkėse ir genujiečių San Pietro saloje. Yra išlikę daug etruskiškų ir finikietiškų elementų. Salos pietuose jaučiama arabiška ir ispaniška įtaka, o kalnuose išliko nepaliesti vietinių tautų pėdsakai. Salos gilumoje visada buvo labai reta žmonių. Ten gyveno tik piemenų bendruomenės, ir čia niekada nepasiekė užkariautojų ranka. Įdomiausi Sardinijos statiniai yra nuraghi ir dolmenai, aptinkami nekropoliuose netoli Barumini, į šiaurę nuo Kaljario, ir slėnyje Valle dei Nuraghi, į pietus nuo Sasario. Nuraghi pastatė tauta, kurios kilmė iki šiol yra nežinoma. Kaljario muziejuje jai yra dedikuota visa archeologinė ekspozicija. Apie Sasarį yra įdomių romaniškų bažnyčių, o gyventojų dialektas primena toskanietišką. Alghero turi aiškią sąsają su Katalonija. Olbia tapo turistų traukos centru, nes yra visai prie Costa Smeralda.
Sardų virtuvė, skirtingai nuo kalabriečių, nėra aštri. Sardinijoje nuo senų laikų auginamos avys ir jų, sakoma, yra daugiau saloje nei žmonių. Iš avies pieno gaminamos įvairios sūrių rūšys.
 
Verta pamatyti
 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti