Information in header:   Link numer one    Sociallinks

Puglia

 

Pulija driekiasi gana ilgą atstumą pusiasalio pietryčiuose ir užima visą Italijos „kulną“. Tai derlingų lygumų kraštas. Todėl ir visas regionas yra gana turtingas. Čia pagaminama didžioji dalis Italijos alyvų aliejaus ir vyno. Pulijos miestai Leče, Baris ir Tarantas yra aktyvūs komerciniai centrai. Ilgą laiką buvusi graikų įtakoje, ši sritis suklestėjo valdant normanams, ypač Fridricho II laikais. Tapęs imperatoriumi 1220 metais jis apsigyveno šiame krašte iki gyveno iki mirties. Per tą trisdešimties metų laikotarpį imperatorius tik keturis metus buvo už Pulijos ribų. Regiono pastatai, ypač bažnyčios ir pilys, yra labai įdomūs savo architektūra. Charakteringi nameliai trulli Pulijos centrinėje dalyje, Lečes miesto puošnus barokas ir rytietiška atmosfera suteikia žavesio šiam senoviškam kraštui, sujungusiam tradicijas ir išorės įtakas.
Pulija nusėta alyvuogių giraitėmis ir vynmedžiais. Čia gaminami didžiausi kiekiai aliejaus ir stalo vyno Italijoje. Čia populiari arkliena, iš kurios gaminami vietiniai patiekalai, o labiausiai paplitusi makaronų forma - orecchiette.
 
Verta pamatyti


 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti