Information in header:   Link numer one    Sociallinks

Patarimai

 

Italijoje susikalbėti užtenka dviejų žodžių. Daugelis mūsų juos mokame net keliomis kalbomis. Buongiorno (laba diena) ir grazie (ačiū) – tai du kasdieniniai jūsų palydovai. Beveik visi italų pokalbiai jais prasideda ir baigiasi. Net atsisveikindami jie sako buongiorno. Todėl išmokite juos ir visada vartokite. Vėliau gal kalbėsite angliškai ar kita kalba, bet pasisveikinkite visa tik itališkai. O svarbiausia, galite tai daryti garsiai. Net labai garsiai. Nieko nenustebinsite. Gali tik pagalvoti: “pagaliau atėjo saviškis”. Kai dėkojate, neiškraipykite grazie į “grazies”, kažkokį pusiau ispanišką hibridą.

Kiek mokate, tiek ir šnekėkite. Jūs gi ne šiaip ledų atvažiavote pavalgyti, su fotiku ant pilvo. Jums svarbu bendrauti, pažinti šią šalį.

Kreipiantis bet kokios informacijos dažnai pakanka tik vieno žodžio, tačiau jis būtinai turi sekti po buongiorno.

Žodynėlis yra gerai, bet naudingus žodžius geriau išmokti. Žymiai laisviau jausitės.

Galite įsiminti ir be artikelių. Tai skambės natūraliai, nes jūs -  užsieniečiai.

 

      Buongiorno, la stazione?               Laba diena, [kokia kryptimi] stotis?

      Buongiorno, il Duomo?                                                         katedra?

       il fiume?                                                                 upė?

       la fermata?                                        (autobusų) stotelė?

       via ...?                                                             ... gatvė?

Ir tada jums pradės kažką sakyti... Nesinervinkite, mes visi nuo to pradėjome. Šypsokitės – čia Italija – ir neklausykite ką jie šneka. ŽIŪRĖKITE ką jie šneka. Italai rankomis pasakys viską. Palaipsniui pradėsite atpažinti jau išmoktus žodžius. Galite net pakvailioti: žinodami, kad einate teisinga kryptimi, vis tiek paklauskite vietinių kelio. Tada jau KLAUSYKITE ką jie šneka, nes kelią jau žinote. Taip ir išmokstame kalbas.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti