Information in header:   Link numer one    Sociallinks

Marche

 

Markių regionas įsiterpia tarp Adrijos jūros ir Apeninų kalnų. Tai senų miestelių, kalvų kaimelių, smėlio paplūdimių ir uolėtų pakrančių mozaika. Šioje srityje nuo seno gaminamas popierius, sugaunama daug žuvies. Senovėje šiose vietose gyveno picėnai, kuriuos vėliau asimiliavo romėnai.
 
IV a. pr. Kr. šią sritį didžia dalimi kolonizavo Didžiosios Graikijos tremtiniai. Pagrindinis jų miestas Ancona buvo šiauriausia graikų kolonija Italijoje. Viduramžiais ši sritis žymėjo sieną su Šventosios Romos imperija. Iš čia ir kilo jos pavadinimas (marca reiškė pasienio zona). Savo klestėjimą pasiekė XV a., valdant Federico da Montefeltro, kurio dvaras Urbino mieste tapo vienu svarbiausių kultūros centru Europoje. Tai liudija didinga renesansinė Federico rezidencija, kunigaikščio rūmai Palazzo Ducale. Urbino miestui savo žavesiu nenusileidžia Ascoli Piceno, su savo sena centrine aikšte Piazza del Popolo. Viduramžių paminklais galima grožėtis ir tokiuose miesteliuose kaip San Leo ir Urbania bei San Marine, seniausioje pasaulio valstybėje. Į Markes žmones traukia smėlingi pliažai, meno miestai, ir atokiau esančios kalvos. Ypač įspūdingi yra Sibilinų kalnai, slidininkų ir keliautojų rojus. Vietos virtuvė yra žinoma savo triufeliais, kalnų sūriais, kumpiais ir dešromis, įdarytomis alyvuogėmis olive ascolane, žuvies sriuba brodetto. Žinomiausias regiono vynas – baltas, sausas Verdicchio.    
 
Verta pamatyti

 

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti