Information in header:   Link numer one    Sociallinks

Lombardia

 

 

Lombardija – viena iš nedaugelio sričių, neturinčių priėjimo prie jūros. Ji driekiasi nuo Šveicarijos Alpių iki Po upės lygumų. Jai priklauso Como ir Maggiore ežerai bei vakarinis Gardos ežero krantas. Tai labiausiai apgyvendinta Italijos sritis, turinti istorinius miestus, paežerių miestelius su puikiomis vilomis, modernią gamybą ir išvystytą žemės ūkį. Lombardija yra visos šalies finansų ir industrijos širdis. Regionui vardą davė lombardai, VI a. po Kr. į Italiją įsiveržusi barbarų tauta. Viduramžiais tai buvo Šv. Romos imperijos dalis, nors ne visada ištikima vokiečių imperatoriams. Lombardai, būdami talentingi prekybininkai, negalėjo pakęsti išorės kišimosi, todėl XII a. susikūrė Lombardijos lyga, miestų sąjunga prieš imperatorių Fridrichą Barbarosą. Vėliau regioną valdė galingos šeimos, kaip Visconti, Sforza, Gonzaga, užleidusios valdžią ispanams, o vėliau austrams. Šios šeimos ne tik valdė, bet ir globojo menus. Jų užsakymu pastatyti rūmai, bažnyčios ir meno kūriniai puošia Bergamo, Mantova ir Cremona miestus. Čia rasite visos Italijos meno ir architektūros šedevrus, kaip Certosa di Pavia, la Camera degli Sposi di Mantova, Bergamo senamiestį. Lombardijoje gimė Vergilijus, Monteverdis, Stradivarijus, Donicetis ir kitos Italijos istorijos įžymybės.
 
Milanas davė savo vardą ne vienam patiekalui: minestrone alla milanese, risotto alla milanese, cottoletta alla milanese, osso buco, panettone. Čia taip pat plačiai naudojamas sūris gorgonzola. Geriausi vynai gaminami Valtelinos slėnyje ir Pavijos provincijoje.
 
Verta pamatyti


 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti