Information in header:   Link numer one    Sociallinks

Liguria

 

 

Ligurijos kraštovaizdis yra unikalus. Tiesiai į jūra pasineriantys kalnai sukuria vieną iš įvairiausių ir gražiausių pakrančių visoje Italijoje. Pajūrio žavesį papildo nuostabūs miesteliai, kaip Portofino, kurie labai skiriasi nuo srities sostinės Genujos (Genova), kuri yra vienas svarbiausių Viduržemio jūros uostų. Genuja turi ilgą jūrinės valstybės istoriją. Jos uostas buvo žinomas dar graikų ir finikiečių laikais. Iškilusi kaip mažytė jūrinė imperija trumpais laikotarpiais užgoždavo net Venecijos garsą. Admirolas Andrea Doria ir Amerikos atradėjas Kristupas Kolumbas buvo genujiečiai. Miestas suklestėjo XII a., kai pagaliau sumušė saracėnų piratus, ilgą laiką plėšusius pakrantes. Nuo tada respublika klestėjo, naudodamasi kryžiaus žygiais steigė savo komercinės įtakos centrus Artimuose Rytuose. „Auksinis“ laikotarpis tęsėsi iki XVI a. Aristokratų šeimų tarpusavio vaidai, prancūzų bei ausktų užkariavimai 1668 m. ir 1734 m. nusmukdė miestą. XIX a. Giuseppe Mazzini ir kitų patriotų dėka Ligurija tapo vienu iš Risorgimento centu. Šiandien iš vandens kylančios kalnų uolos, elegantiški pajūrio nameliai, kur Europos aristokratai praleisdavo žiemas, traukia turistus visais metų laikais.
 
Žinomiausias patiekalas lasagne arba gnocchi al pesto. Pesto padažas gaminamas iš baziliko, trintų riešutų ir alyvų aliejaus. Taip gerai žinomi jūros patiekalai, ypač zuppa di datteri.
Geriausi vynai gaminami Cinqueterre rajone.
 
 
Verta pamatyti
 

 

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti