Information in header:   Link numer one    Sociallinks

Emilia-Romagna

 

Emilija-Romanija yra takoskyroje tarp šiaurinės ir centrinės Italijos. Ji driekiasi Po upės lyguma iki Apeninų prieškalnių. Tai viena turtingiausių Italijos sričių, turinti istorinius miestus, derlingą žemę, gerai dirbančią industriją ir efektyvias paslaugas. Daugelis Emilijos-Romanijos miestų yra išsidėstę palei romėnų kelią via Emilia, nutiestą 187 m. pr. Kr. Šis kelias jungė Adrijos pakrantės miestą Rimini su kolonija Piačenca. Dar prieš romėnus, šiame krašte gyveno etruskai, teritorijoje aplink Fèlsina, dabartinė Bolonija. Romai žlugus regiono centras persikėlė į Raveną, kuri 402 m. tapo Vakarinės Romos Imperijos, o vėliau Bizantijos egzarchato, sostine. Viduramžiais piligrimai, keliaudami į Romą toliau naudojosi via Emilia keliu. Miestus valdė nobilių šeimos: Malatesta Rimini, Bentivoglio Bolonijoje, Estensi Feraroje, Redžije ir Modenoje, Farnese Parmoje ir Piačencoje. Susiformavo dideli dvarai, traukiantys dailininkus, skulptorius ir architektus. Jų darbai matomi šiuose miestuose iki šiol. Regiono sienos susiformavo atskilus popiežiaus valstybei (1860). Emilija užima vakarinę dalį ir yra asocijuojama su šiaurine tradicija ir kairuoliška politika. Romanija, su pagrindiniais miestais Ravena, Forlì, Cesena ir Rimini, turi savo, Adrijos pajūrio, specifiką. Visas regionas vertinamas dėl geros virtuvės. Po lyguma turtinga vaisiais ir grūdinėmis kultūromis. Kiaulių ir galvijų gausa leido pagaminti tokius žinomus produktus kaip kumpis Prosciutto di Parma ir sūris Parmiggiano reggiano.
 
Puikios virtuvės regionas, garsus savo kiaulienos gaminiais, įvairių rūšių dešromis, kaip salami bolognese ir mortadella, Modenos zamponi, pasta alla bolognese.
 
Verta pamatyti
 

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti