Information in header:   Link numer one    Sociallinks

Campania

 

 

Kampanijos sostinė Neapolis yra vienas iš nedaugelio senovės Europos miestų, niekada nedingusių iš istorijos iki pat mūsų laikų. Įkurtas graikų, praturtintas ir padidintas romėnų, vėlesniais amžiais, dėl savo strateginės padėties bei grožio, tapdavęs užsienio valstybių grobiu, patyrė normanų, ispanų ir prancūzų užkariavimus. Tai trečioji Italijos metropolija po Romos ir Milano, didžiausias pietų miestas, chaotiškas, bet žavus. Miestas įsikūręs ant garsios įlankos ir driekiasi link derlingos Kampanijos lygumos, užima senovinių vulkanų kraterių suformuotas aukštumas ir lomas. Kraštovaizdžio panoramoje dominuoja Vezuvijus, Kaprio, Iskijos ir Pročidos salos. Vulkano papėdėje sugriauti Pompėja ir Herkulanumas įspūdingai liudija romėnų epochą. Kampanijos istorija siekia etruskų ir graikų laikus. Graikų palikimą atspindi Paestumo griuvėsiai. Romos laikais Kampanija ir Neapolis klestėjo. Apie tai liudija Benevento ir Santa Maria Capua Verde archeologinis paveldas. Turtingas lygumas pietuose pakeičia nepaprasto grožio, uolų išraižyta, Amalfio pakrantė ir Čilento pajūrys. Toliau į gilumą sritis tampa kalnuota, mažai lankoma. Ten galima rasti dar graikų įkurtų, veliau romėnų išplėstų miestelių. Jie dažnai būdavo paliekami dėl malerijos ir saracėnų antpuolių.
Tai tankiausiai apgyvendintas regionas Italijoje.
Picos gimtinė - Neapolis. Visi italai patvirtins, kad tikroji pica yra kepama tik čia. Tačiau Kampanijos virtuvė yra turtinga ir kitais patiekalais. Regione pagaminami puikūs sūriai, dešros, o žuvis ir jūros vaisiai sudaro yra neatsiejama virtuvės dalis. Tarp žinomesnių patiekalų pažymėtini: lasagne imbottite, calzone napoletano, impepatella di cozze.
 
Verta pamatyti


 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti